Pomoc, FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

Podstawowe informacje o DJlive.pl

DJlive.pl jest to łatwa w obsłudze, darmowa i nieogarniczona platforma dla DJów. Serwis jest obecnie zupełnie darmowy i tworzony z pasji przez naszą społeczność.

Łącze internetowe o przepustowości przynajmniej 3 Mbit/s pobierania. Gdy zalecana prędkość jest niższa, odtwarzacz co chwile będzie przechodził w stan buforowania, co uniemożliwi płynne oglądanie.
Zalecane systemy operacyjne
 • Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10
 • Linux: Debian, Ubuntu
 • Mac OS X
Zalecane przeglądarki
 • Google Chrome 40+
 • MS Internet Explorer 11+
 • MS Edge
 • Safari
 • Opera 20+
 • Firefox 43+
 • Puffin

Tak! DJlive działa na telefonach i tabletach!
Transmisje w systemie Android - Warunkiem korzystania z serwisu jest posiadanie wersji Android 4.3 lub nowszej. Wszystkie poprzednie wersje nie spełniają technicznych wymagań do prawidłowego działania DJlive.pl. Aby usunąć ewentualne usterki podczas odtwarzania prosimy o zainstalowanie najnowszej wersji Google Chrome.
Transmisje w systemie iOS - Transmisje w tym systemie odtwarzane są od wersji 3.0+ w przeglądarce Safari (nie wymaga żadnych dodatkowych aplikacji).
Transmisje w systemie Windows 10 - Transmisje w tym systemie działają bez żadnych dodatkowych aplikacji, w przeglądarce MS Edge.
Transmisje w systemie Windows Mobile 7, 8, 8.1 - W tych systemach nie ma możliwości odtwarzania transmisji.

Transmisje, które według Ciebie nie powinny sie znaleźć na naszej stronie możesz zgłosić pod zakładką Ekipa do dostępnych moderatorów, w zakładce Kontakt lub mailowo - [email protected]
Pamiętaj, aby dołączyć screenshot/nagranie z transmisji, abyśmy mogli ocenić sprawę.

Wszelakie problemy techniczne należy zgłaszać w zakładce Kontakt lub mailowo - [email protected]
Pamiętaj, aby dołaczyć screenshot/nagranie z występującego błędu i informacje systemowe (wersja systemu, wersja przeglądarki, zainstalowany flash player i inne) abyśmy mogli ocenić sprawę i poprawić wystepujący problem. Należy pamiętać, że cały serwis ma charakter typowo społecznościowy. Czyli tworzą go ludzie, których działania są dobrowolne i nie uzyskują z tego tytułu żadnych korzyści. W związku z powyższym jakiekolwiek zgłoszenie może być traktowana przez nas jedynie jako informacja o błędzie lecz nie otrzymasz konkretnego rozwiązania dla danego problemu. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Masz coś ciekawego co byś chciałbyś by było częścią serwisu DJlive.pl? Wystarczy, że dokładnie opiszesz swój pomysł i czego oczekujesz od nas. Po prostu napisz do nas: [email protected]
Konta użytkownika

Nie, konto nie jest wymagane do oglądania. Zalecamy jednak jego utworzenie, abyś mógł/mogła komunikować się z nadającą osobą na transmisji live :) Założenie konta jest darmowe i zajmuje poniżej 30 sekund.
Transmisje na żywo

Zalecamy minimum 2Mbit dostępnego uploadu, jednak jeżeli masz mniej możesz spróbować u Nas nadawać!
Zalecane bitrate video dla rozdzielczości:
 • 1280x720: 1200kbps
 • 960x540: 1000kbps
 • 852x480: 800kbps
 • 640x360: 500kbps

Kodowanie Video

Kodek: x264
Bitrate (kbps): 300 - 1500 z włączonym CBR

Kodowanie Audio

Kodek: AAC
Bitrate (kbps): 96 - 320

Ustawienia Video

Rozdzielczość video: 640x360 - 1280x720
FPS: 25 - 30
Konfiguracje strumienia z różnymi ustawieniami spowoduje wadliwe przesyłanie i transkodowanie transmisji (np. Twoi widzowie zobaczą czarny ekran zamiast obrazu).
Czat z transmisji

Tak, oczywiście. Wystarczy wstawić ten kod na swoją stronę:
<iframe src="https://djlive.pl/chat/TWOJ_NICK" height="500" width="300" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>